KIS - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Opublikowano 2017-04-12

_DSC0787
Kategoria Aktywna integracja

W dn. 4 kwietnia 2017r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach we współpracy z Komisariatem Policji w Łapach zorganizował w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. W uroczystość upamiętniającą urodziny wielkiego pisarza i poety Hansa Christiana Andresena aktywnie włączyli się również uczestnicy Klubu Integracji Społecznej.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Zaproszeni goście, poprzez czytanie baśni „Calineczka” zachęcali najmłodszych do sięgania po książki. Ponadto, podczas spotkania zostały przypomniane baśnie, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach ruchowych, rozwiązywały krzyżówki, odpowiadały na pytania dotyczące znajomości bajek, jak również je ilustrowały.

Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej „Sukces w działaniu” obdarowali najmłodszych własnoręcznie wykonanymi zakładkami do książek. Bibliotece przekazano natomiast wyjątkowy egzemplarz baśni. 

Podziel się