W magicznym świecie baśni Hansa Christiana Andersena

Opublikowano 2017-04-04

_DSC0787
Kategoria Asystenci Rodziny

Kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą. Dlatego też, w dn. 4 kwietnia 2017r. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach we współpracy z Komisariatem Policji w Łapach zorganizował w Katolickiej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Uroczystość upamiętniała urodziny wielkiego pisarza i poety Hansa Christiana Andresena.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Zaproszeni goście, poprzez czytanie baśni „Calineczka” zachęcali najmłodszych do sięgania po książki. Ponadto, podczas spotkania zostały przypomniane baśnie, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych zabawach ruchowych, rozwiązywały krzyżówki, odpowiadały na pytania dotyczące znajomości bajek, jak również je ilustrowały.

Dzieci zostały obdarowane zakładkami do książek wykonanymi przez uczestników Klubu Integracji Społecznej „Sukces w działaniu” w Łapach. Bibliotece przekazano natomiast wyjątkowy egzemplarz baśni.

Urszula Andrejuk 

Podziel się