Pierwsze przyłbice w Łapach wykonane przez Uczestników Klubu Integracji Społecznej „SUKCES W DZIAŁANIU” w Łapach.

Opublikowano 2020-06-08

347_KISprzylbice_06_202021.jpg

W celu zapewnienia dalszej ochrony mieszkańców Miasta i Gminy Łapy przed zakażeniem COVID-19 rozpoczęto składanie przyłbic ochronnych w Klubie Integracji Społecznej w Łapach.

 

Jest to jedyna taka produkcja w Łapach, która mogła być zrealizowana na rzecz społeczności lokalnej dzięki współpracy z Miastem Otwock. W maju bieżącego roku zakupiono od ww. miasta komponenty niezbędne do samodzielnego złożenia przyłbicochronnych. Otwock jest pierwszą gminą w Polsce, która produkuje przyłbice ochronne na szeroką skalę, dzięki zakupionej ze środków samorządowych formy wtryskowej.

Przyłbice ochronne jest to kolejny krok walki z pandemią koronawirusa na terenie gminy Łapy. Stanowią one formę ochrony twarzy, zmniejszającą ryzyko kontaktu z zarazkami, wirusami i innymi groźnymi bakteriami. Uczestnicy Klubu Integracji Społecznej w Łapach z wielkim zapałem i zaangażowaniem zabrali się do składania 3000 przyłbic, które niebawem trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Łap.

Zakup przyłbic ochronnych był możliwy dzięki współfinansowaniuze środków UniiEuropejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu „Sukces
w działaniu” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Klub Integracji Społecznej w Łapach. Wnioskodawcą projektu jest Gmina Łapy.

W tym trudnym czasie musimy sobie pomagać!

Przyłbiceochronne to wyraz troskio bezpieczeństwo Uczestników KIS, najbardziej potrzebujących Mieszkańców Łap i okolic!

Podziel się