Zakończyła się akcja rozdawaia przyłbic przez Klub Integracji Społecznej w Łapach "Sukces w Działaniu"

Opublikowano 2020-07-16

352_KIS_przylbice3_miasto_07_202042.jpg

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w składaniu, pakowaniu oraz w przekazywaniu przyłbic dla mieszkańców Gminy Łapy, instytuji, lokalnym przedsiębiorcom oraz pracownikom sklepów znajdujących się na terenie Gminy Łapy.

 

Jest nam niezmiernie miło, że nasi uczestnicy w ramach spotkań grup samopomocowych mogli wziąć udział w tak ważnej inicjatywie jak walka o zdrowie, jak i zwiększenie świadomości w zachowaniu panujących zasad przy dzisiejszej dobie epidemii.

 

Mamy nadzieje, że rozdane przyłbice będą chętnie noszone przez mieszkańców i zapewnią bezpieczeństwo. Przyłbica jest istotnym elementem całego stroju ochronnego. Jest to dobra alternatywa na trwające lato i słoneczne upalne dni, w których maseczka byłaby uciążliwa.

 

Ideą przewodnią wyżej wymienionego działania jest daleko idący solidaryzm społeczny i niesienie pomocy potrzebującym. Tworzenie i wspieranie zachowań pomocowych i samopomocowych w warunkach ograniczonych kontaktów bezpośrednich do wymaganego minimum.

 

Zakup przyłbic ochronnych był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020, w ramach projektu „Sukces w działaniu” realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach i Klub Integracji Społecznej “Sukces w działaniu” w Łapach. Wnioskodawcą projektu jest Gmina Łapy.

Podziel się