Seniorzy w akcji

Opublikowano 2019-11-26

332_klubS_11_2019_62.jpg
Kategoria Klub SENIOR+

Seniorzy z Klubu Seniora” Po drugiej stronie tęczy” z MOPS w Łapach wzięli udział w projekcie OWOP „ Seniorzy w akcji”.Celem projektu była Wizyta Studyjna do Czarnej Wsi Kościelnej i pomoc wspólnocie seniorów z innej gminy w rozwijaniu swojej organizacji czyli tworzenia ich klubu seniora, wspólnej integracji.

Cel wewnętrzny to poczucie seniorów z Łap- już działających, że są dobrzy w tym co stworzyli, co im się udało, że potrafią wolontarystycznie pomóc kolegom i koleżankom z innego regionu, aby i tam osoby starsze czuły się szczęśliwe pewne, że są sobie i innym wzajemnie potrzebne, że maja potencjał- który sprawi że w ich społeczności zacznie się więcej dziać i nastąpią pozytywne zmiany.

 Podczas wizyty seniorzy z Łap  mogli poznać tradycje , zabytki Czarnej Wsi Kościelnej. Osoby starsze nie posiadają dużych środków, które mogliby przeznaczyć na wyjazdy, wycieczki, wczasy, dlatego była to wartość dodana, gdy podczas przekazywania swojej wiedzy dowiedzieli się i zobaczyli coś o innym rejonie powiatu białostockiego. Seniorzy obdarowali kolegów z Czarnej Wsi Kościelnej drobnymi prezentami, które sami wykonali na zajęciach rękodzielniczych. Seniorzy zostali przyjęci w Urzędzie Miejskim w Czarnej Białostockiej przez lokalne władze oraz środowisko senioralne.

Podziel się