Piknik W Rodzinie Siła i II Potańcówka pod Gwiazdami dla Seniorów za nami

  • START
  • Projekty
  • Piknik W Rodzinie Siła i II Potańcówka pod Gwiazdami dla Seniorów za

Opublikowano 2017-06-22

IMG_2916
Kategoria Projekty

W środę 21 czerwca b.r. na placu przed Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez MOPS i Centrum Integracji Społecznej „PRZYSTAŃ” w Łapach w ramach projektu „Aktywna Integracja w Łapach” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Uczestnicy pikniku obejrzeli występy taneczne seniorów z Klubu Seniora „Po Drugiej Stronie Tęczy” oraz prezentacje dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach”. Seniorzy z Dziennego Domu SENIOR+ w Łapach przedstawili bajkę pt. „Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło”. Ponadto można było zobaczyć skecze w wykonaniu młodzieży z Uhowa z Klubu Wolontariusza „Bohaterowie Codzienności”. Składamy serdeczne podziękowanie strażakom z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Łapach,którzy zaprezentowali pokaz Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, a uczestnicy pikniku mogli w praktyce poćwiczyć na fantomach. W czasie trwania pikniku dla rodziców został przeprowadzony warsztat z psychologiem pt.„Jak budować poczucie własnej wartości u dzieci”.

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych uczestników pikniku. Nieodpłatnie  dostępny był sprzęt rekreacyjny tj. zjeżdżalnia, zamek, boisko piłkarskie, trampolina inne. Animacje, gry, konkursy, zabawy prowadzone przez uczestników grupy animacyjno-opiekuńczej z Centrum Integracji Społecznej „PRZYSTAŃ” w Łapach.

Od godziny 18.00 rozpoczęła się II Potańcówka pod Gwiazdami dla Seniorów, której organizatorami były instytucje i organizacje skupiające łapskich seniorów tj. Gminna Rada Seniora, Dzienny Dom SENIOR+, Klub Seniora „Po Drugiej Stronie Tęczy”, Związek Emerytów i Rencistów, Uniwersytet III Wieku. Oprawę muzyczną zapewnił DJ.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tych wydarzeń.

Podziel się