DZIEŃ MATKI, DZIEŃ OJCA w ŚDS

Opublikowano 2019-05-31

317_SDSdzienMatki201916.jpg

27.05.2019r. od rana wszyscy z radością oczekiwali na wyjazd do Gospodarstwa Agroturystycznego w Pomigaczach z okazji obchodów Dnia Matki i Ojca. W uroczystości udział wzięli uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach wraz z rodzinami i pracownicy.

Na początku odbyła się część artystyczna, w której wystąpiło kilkunastu naszych kolegów i koleżanek pod kierunkiem  Pani Karoliny Mazurkiewicz i Pani Hanny Perkowskiej. Tematyką były  wiersze i piosenkio wspaniałej miłości rodzicielskiej. Wszelkie drobne uchybienia w opiece nad dzieckiem ze strony ojców były przedstawione w śmieszny sposób w skeczach satyrycznych. Zaśpiewaliśmy też kilka piosenek zwieńczonych gromkim „Sto lat” oraz rozdaniem dla kochanychrodziców własnoręczniewykonanych upominków.

Honorowym gościem był wolontariusz Pan Romuald Czech, który uświetnił tę uroczystość grą na akordeonie, wokalnie towarzyszył mu nasz przyjaciel (na którego zawsze można liczyć) Krzysztof Niewiński. Po części artystycznej był czas na poczęstunek, pieczone kiełbaski na ognisku i słodki stół.Po tych przyjemnościach wybraliśmy się na spacer po ogrodzie zoologicznym, w którym ogromną atrakcjąbyły obecne tam zwierzęta.Majątek Howieny to przepiękny ośrodek o dużej powierzchni, gdzie znajdują się starodawne budynki gospodarskie, dzięki czemu można zobaczyć namiastkę wiejskiej kultury podlaskiej. 

To był bardzo miły dzień tym bardziej, że pogoda nam w pełni dopisała.

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom.

 

 

Agata Perkowska

Łapy 27.05.2019

Podziel się