SZANSA NA START 2018

Opublikowano 2018-06-14

252_Ula_zawody_sds201811.jpg

11.06.2018 roku na stadionie OKF w Łapach już po raz dziewiąty odbyły się Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych „Szansa na start” pod hasłem „100 Zawodników na 100-lecie Odzyskania Niepodległości przez Polskę”.

W kilku ciepłych słowach powitali wszystkich obecnych – zawodników, ich opiekunów i rodziców prowadzący zawody p. Stanisław Bienio, Sekretarz Miasta i Gminy Łapy p. Anna Rutkowska oraz ks. Dziekan Krzysztof Jurczak.
Jako gospodarze Środowiskowy Dom Samopomocy w Łapach mieliśmy ogromny zaszczyt rozpocząć imprezę sportową występem. Zaśpiewaliśmy dwie patriotyczne piosenki pt. „Serce w plecaku”i „Przybyli Ułani”. Tego dnia gościliśmy drużyny z ośrodków wsparcia z województwa podlaskiego.
Każda grupa starała się wypaść jak najlepiej.Wszystko jednak przebiegało w duchuzdrowej sportowej rywalizacji fair play. Konkurencji było kilkanaście takie jak: wspólne chodzenie na deskach, rzut piłką lekarską, kręcenie hula hop, skoki na skakance, siłowanie się na rękę itp. Z powodu padającego deszczu część imprezy sportowej została przeniesiona do sali konferencyjnej MOPS w Łapach( występ taneczny, rozdanie medali i nagród, poczęstunek i dyskoteka). Impreza była udana, humor nie opuścił nas do końca.

 

Agata Perkowska

Łapy 11.06.2018

Podziel się