WYJAZD DO TEATRU 2019

Opublikowano 2019-10-02

4913_SDS_teatr2019.jpg

15.09.2019 roku uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach oraz członkowie Stowarzyszenia „Pomocna Dłoń” wybrali się do Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku na sztukę angielskiego pisarza farsy Ray'a Conney pt. „Wszystko w rodzinie”.

Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” w Łapach. Pogoda nam sprzyjała a mieliśmy jeszcze trochę czasu przed spektaklem więc poszliśmy do kawiarni na kawę, herbatę i oczywiście coś słodkiego.

Akcja przedstawienia toczyła się na terenie szpitala, w którym właśnie odbywał się kongres neurologów. Głównym bohaterem był dr. Dawid Mortimore, jedyny  neurolog w szpitalu który miał  wygłosić referat nazjeździe.Bardzo się denerwował, bo od tego zależała jego kariera zawodowa i tytuł szlachecki. Sytuacje komplikowałydwie rzeczy jedna to przygotowania do gwiazdkowego przedstawienia w związku z tym w szpitalu panował rozgardiasz, gdyż połowa personelu uczestniczyła w próbach. Druga jest jeszcze gorsza dodaje wszystkiemu pikantności, bo okazuje się,że pan Dr. Mortimorenie był takim przyzwoitym człowiekiem oraz idealnym mężem za jakiego chciałby uchodzić ponieważ w przeszłości miał kochankę wśród pielęgniarek – Jane Tate i ma z nią dorosłego syna Leslie. Niestety akurat w tym czasiebyła przyjaciółkaprzyszła oznajmiając mu, że ich syn przyjechałchcąc spotkać się ze swoim ojcem. Doktor stara się mimo wszystko wybrnąć jakoś z sytuacji i spokojnie wystąpić na kongresie. Wszystkoto daje mieszankę wybuchową, która na każdym kroku zadziwia widza nieoczekiwanymi zwrotami akcji i bawi humorem sytuacyjnym i żartem. Dodając do tego wszystkiego wspaniałą grę aktorską była touczta duchowa i wyborna zabawa.

Dziękujemy organizatorom.

 

Zespół redakcyjny ŚDS

Podziel się