XII Wojewódzki Przegląd Kolęd i Pastorałek Osób Niepełnosprawnych BIAŁYSTOK 2018

Opublikowano 2018-02-05

224_IMG_3738.jpg

„Dokąd gwiazda prowadzi” już po raz dwunasty pod takim hasłem 01.02.2018 roku odbył się w Seminarium Duchownym w Białymstoku przegląd kolęd i pastorałek. Organizatorami byli: Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Białymstoku i Stowarzyszenie na Rzecz Środowiskowego Domu Samopomocy w Białymstoku „Trampolina”.

W przeglądzie wzięło udział dziewiętnaściezespołów ze Środowiskowych Domów Samopomocy, WarsztatówTerapii Zajęciowej i Domów Pomocy Społecznej z województwa podlaskiego. Na początku przeglądu wszyscy uczestnicy zaśpiewali pastorałkę Gangu Marcela „Jakże dzisiaj śpiewny świat”. Następnie wysłuchaliśmy znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek.
Nasz zespół zaśpiewał dwie kolędy: pt. „Narodził się Maleńki” i „Nie było miejsca dla Ciebie”. Występ każdej grupy nagradzany był brawami liczniezgromadzonej w Seminarium Duchownym publiczności. Nie zabrakło też poczęstunku(smaczny bigos i pączki) oraz upominków. Mamynadzieję, że w przyszłym roku również weźmiemy udział w kolejnym przeglądzie.
 

Zespół redakcyjny ŚDS.

Łapy, dn. 05.02.2018r

 

Podziel się