4 rocznica funkcjonowania Dziennego Domu „SENIOR+” w Łapach.

Opublikowano 2019-10-28

330_4urodz_Senior+_10_2019_6.jpg

22 października 2019r. w Dziennym Domu „SENIOR+” obchodziliśmy swoje 4 Urodziny. Było to dla nas ogromne święto, gdyż do tego dnia szykowaliśmy się już kilka tygodni. W ramach różnych zajęć i warsztatów pod okiem instruktorów przygotowaliśmy dekoracje, podziękowania, pocztówki, smaczne jedzonko, by tego dnia w naszych „wigorowych” progach wspólnie zaproszonymi gośćmi świętować nasze urodziny.

Tego dnia swoją obecnością zaszczycili nas Burmistrz Łap- Pan Krzysztof Gołaszewski, Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach- Pani Agata Ignaczuk oraz Katarzyna Żukowska- Koc, a także PaniEdyta Michałowska oraz Pani Beata Kiełsa - kierownicy zaprzyjaźnionych instytucjiŚwietlicy Socjoterapeutycznej oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Łapach. Kiedy już wszyscy goście dotarli do naszego domu Pan Burmistrz przekazał na ręce kierownika list gratulacyjny oraz skierował do Seniorów i kadry „Senior+” życzenia, podziękowania,a także wiele ciepłych słów wsparcia, uznania, zainteresowania, motywujących do dalszego działania. Wiele serdecznych życzeń usłyszeliśmy od Dyrekcji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także od kierowników i podopiecznych zaprzyjaźnionych instytucji. Usłyszeliśmy również szereg życzeń telefonicznych, m.in. od Pana Sławomira Maciejewskiego- Przewodniczącego Rady Miejskiej w Łapach, który w imieniu swoim i całej rady przekazał życzenia wszystkim Seniorom z okazji urodzin. Jak przystało na urodziny nie zabrakło również prezentu urodzinowego, który wręczyli Seniorom Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor MOPS. Wspaniały praktyczny upominek, który ucieszył wszystkich Seniorów, gdyż dzięki niemu przygotowanie drożdżówek, czy pączków w ramach treningu kulinarnego będzie o wiele łatwiejsze niż dotychczas. Dzień wigorowych urodzin to czas zadumy i reflekcji nad tym co już było i nad tym co przed nami. To czas wspomnień, a także pamięci o tych, których z nami już nie ma, a tworzyli naszą wigorową rodzinę, jednak pamięć o nich pozostanie w nas na zawsze. Seniorzy oraz kadra również zabrali głos i wręczyli Panu Burmistrzowi oraz Dyrekcji MOPS własnoręcznie przygotowane i ułożone podziękowania za nasz drugi dom, w którym wszyscy czują się bezpieczni, potrzebni, w którym każdy dzień jest inny, a zarazem wyjątkowy. Obok podziękowań nie zabrakło słów wyrażających nadzieję na dalsze wsparcie w podejmowanych inicjatywach w ramach funkcjonowania „SENIOR+” w Łapach. Nie byłoby urodzin bez tortu na którym świeczkę zdmuchnęli i pokroili  wspólnie z Panią Dyrektor nasi najstarsi seniorzy, których łączny wiek wynosi 183 lata. Tego dnia uśmiech towarzyszył na twarzy wszystkich. Na przepięknie udekorowanych jesiennie stołach, obok smacznego jedzonka, , które cieszyło podniebienia i brzuszki wszystkich bawiliśmy się również na udekorowanej pięknie girlandami i balonami sali. Nie zabrakło tańców w kółku, wagoników, tańców w parach przy klasycznej muzyce z lat młodości seniorów, jak również przy bardziej współczesnych utworach. Każdy Senior otrzymał od kadry „Senior+” drobny upominek- symboliczny drewniany domek z aniołek wraz z własnoręcznie przygotowanymi przez Seniorów pocztówkami, w których znajdowały się życzenia ułożone specjalnie na tą okazję.

To był wspaniały dzień- Dzień 4 Urodzin Dziennego Domu „SENIOR+” w Łapach. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy tego dnia byli z nami,  za każde ciepłe słowo, życzliwy gest, który usłyszeliśmy. Wiemy, że już wiele za nami, ale wierzymy, że jeszcze wiele przed nami, bo jak śpiewa Patrycja Gola i Adam Krylik: „Póki jeszcze w nas, współczucie siętli, półki łatwo nam wierzyćw lepsze dni, póki prosty gest, czysty oczu blask  i rezonans serc, póki tak. Jeszcze możesz siebie dać,  bardziej być, a mniej brać, możesz jeszcze zmienićświat, nie bój siękochaj i trwaj.”

Dzienny Dom „SENIOR+” w Łapach

Podziel się