IV SPOTKANIU Seniorów z Dziennych Domów i Klubów „SENIOR+” organizowanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Opublikowano 2019-10-04

328_Seniorplus_wawa_09_2019_33.jpg

Delegacja Seniorów z Dziennego Domu „SENIOR+” w Łapach 25 września br. uczestniczyła w IV SPOTKANIU Seniorów z Dziennych Domów i Klubów „SENIOR+” organizowanym przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie.

Seniorzy pod okiem kadry o świecie spakowali swoją mini galerię prac rękodzielniczych, kapelusze, zabierając niezbędne rzeczy wyruszyli do Warszawy na IV Spotkanie „SENIOR+” z całej Polski. Tuż po rejestracji każdy otrzymał identyfikator i udał się na salę. Wspólnie rozstawiliśmy galerię naszych prac, by zaprezentować ją wszystkim przybyłym gościom, delegacjom i naszym koleżankom i kolegom z całej Polski. Kiedy już wszyscy przybyli i zajęli swoje miejsca usłyszeliśmy szereg ciepłych i ważnych słów skierowanych pod, gdyż głos zabrali m.in.: Pan Stanisław Szwed- Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej , a także Pani Gertruda Uścińska- Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.Po uroczystych przywitaniach, uśmiechach, wstępnych rozmowach i dyskusjach nadeszła część artystyczna w wykonaniu kilkunastu delegacji Seniorów z Dziennych Domów i Klubów „SENIOR+”. Był to wspaniały czas, kiedy mogliśmy podziwiać naszych rówieśników, czerpać inspiracje do dalszych działań. Na zaproszenie organizatorów Dzienny Dom „SENIOR+” w Łapach również wystąpił na scenie wykonując 3 autorskie utwory muzyczne: "W naszych Łapach" (na mel. "O Bela mari…"), "Łapskie WIGORKI" (mel. ludowa "Te opolskie dziołchy"), "Seniorem chce się być" (mel. "Tak bardzo się starałem"). Było to dla nas ogromne przeżycie i poczuliśmy się wyjątkowi prezentując naszą działalność na scenie.Podczas rozmów i spotkań przy kawie, herbacie, kanapeczkach, czy cieście mogliśmy porozmawiać ze swoimi rówieśnikami, o tym jak wygląda życie w innych domach, z jakimi problemami się borykają, a także jakie sukcesy osiągają. Na zakończenie zjedliśmy wspólny obiad i z uśmiechem na twarzy i piosenką na ustach udaliśmy się w podróż powrotną do Łap, ale już bogatsi o nowe doświadczenia, wiedzę, inspiracje i pomysły.

Był to wspaniały czas dla nas wszystkich. Był to dzień w którym mogliśmy poczuć się wyjątkowi czując życzliwość, wzajemną otwartość, wyrozumiałość ze strony organizatorów i rówieśników, a także dzięki prezentacji swojej działalności dla tak szerokiego grona odbiorców z całej Polski. Było to dla nas nowe doświadczenie, które na długo zapisze się na kartach pamięci, w naszej głowie i sercu. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne V już spotkanie Seniorów z „SENIOR+”, bo …”Seniorem chce się być, w naszym domu chce się żyć. U nas dużo zajęć mamy i na nowe wciąż czekamy my…”

Mamy nadzieję… Do zobaczenia za rok!                                                                                     Dzienny Dom „SENIOR+” w Łapach

 

Podziel się