TACY SAMI- Nie ma ściany między nami. Seniorze zŁap czas!

Opublikowano 2020-07-17

353_TACYSAMI_07_202096.jpg

Wszelkie działania projektowe rozpoczęły się już w czerwcu, kiedy rozpoczęła się rekrutacja, a od lipca Seniorzy w poszczególnych grupach uczestniczą w szeregu zajęć i warsztatów, które będą się odbywały do końca grudnia 2020r. Seniorzy uczestniczyli już w zajęciach fitness, warsztatach garncarskich, zajęciach z języka angielskiego, zajęciach rękodzielniczych, spotkaniach/zajęciach towarzyskich/kulinarnych, warsztatach z kosmetyczką oraz spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Przed nami jeszcze kilka miesięcy warsztatów i zajęć, które się już rozpoczęły, a także przed nami jeszcze międzypokoleniowe zajęcia wakacyjne z dziećmi, zajęciach metodą Feldenkraisa, wyjazd międzypokoleniowy oraz Potańcówki. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem specjalistów, którzy swoim optymizmem zarażają wszystkich do aktywnego uczestniczenia we wszelkich formach zajęć w ramach projektu. Wszystkie zajęcia odbywają się na terenie Dziennego Domu „SENIOR+” na świeżym powietrzu, aby korzystać z pogody i słońca, które również wprawiają nas w dobry nastrój. W myśl tytułu projektu „TACY SAMI- Nie ma ściany między nami” każdy Senior może znaleźć w projekcie swoje miejsce, gdyż szeroki zakres oferowanych działań daje możliwość skorzystania z takich form aktywności i z takiego zakresu zajęć na jaki Seniorzy mają ochotę, możliwości, czas oraz predyspozycje. Aktywność, integracja, a także poznawanie nowych form aktywności przyczynia się do polepszenia kondycji psychofizycznej uczestników projektu.

Wierzymy, że o ile już część zajęć za nami to jeszcze wiele wspólnych chwil i spotkań projektowych przed nami, a czas „zŁapany” przez Seniorów w ramach działań projektowych na długo zapisze się w karty pamięci całego łapskiego środowiska Seniorów.

Osoby, które chciałyby jeszcze dołączyć i uczestniczyć w zajęciach w ramach realizowanego projektu mogą to uczynić poprzez złożenie formularza rekrutacji w Dziennym Domu „SENIOR+” w Łapach przy ul. Leśnikowskiej 54.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej.

                                                                                              Serdecznie zapraszamy

Monika Łapińska- koordynator projektu

Podziel się