Ferie w Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach”

Opublikowano 2020-02-06

341_Swietlica_feriei_01_20_28.jpg

W czasie zimowych ferii w Świetlicy Socjoterapeutycznej  atrakcji dla dzieci nie brakowało. Przez dwa tygodnie odbywały się zajęcia: plastyczne, kulinarne, edukacyjne, integracyjne, teatralno-muzyczne oraz sportowe.

W czasie zajęć plastycznych dzieci robiły: kolorowe łapacze snów, pocztówki na Dzień Babci i Dziadka, maski karnawałowe. Na zajęciach kulinarnych wspólnie przygotowywaliśmy: owocowe desery, spaghetti oraz podwieczorki. Byliśmy również z wizytą na Dzień Babci i Dziadka  oraz na warsztatach międzypokoleniowych w Dziennym Domu Senior +   w Łapach. Pyszne parówki zawijane w cieście oraz „cebulniaczki” przygotowane wspólnie z Seniorami były dla wszystkich smakowitym akcentem Babcioterapii. W czasie ferii mimo, iż zimowej aury nie było nie brakowało nam również aktywności ruchowej. Rozegrane zostały mecze w unihokeja, zbijaka, odbyła się olimpijka sportowa oraz turniej rozgrywek sportowych na X-Box.                                                                                                                                     

W Świetlicy odbyło się również  spotkanie z ratownikiem  medycznym. Dzieci  mogły nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy. Odwiedziliśmy również  Inkubator Przedsiębiorczości gdzie obejrzeliśmy film, graliśmy w gry i braliśmy udział w zabawach integracyjnych. Na zakończenie w Świetlicy odbyła się zabawa choinkowa oraz posumowanie I półrocza. Dzieci najbardziej zaangażowane w życie świetlicowe zostały jak zawsze nagrodzone dyplomami i podarunkami.

Serdecznie dziękujemy ratownikowi medycznemu- Pani Klaudii Piotrowskiej za przeprowadzenie ciekawego spotkania oraz przybliżenia dzieciom zasad udzielenia pierwszej pomocy.

Świetlica Socjoterapeutyczna

Podziel się