Wspomnienia z wakacji w Świetlicy Socjoterapeutycznej 2020

Opublikowano 2020-09-09

355_Swietlicawakacje_09_202068.jpg

Wakacje już minęły ale wspomnienia pozostaną. W czasie tegorocznych wakacji dzieci w Świetlicy Socjoterapeutycznej uczestniczyły w szeregu zajęć organizowanych w placówce: socjoterapeutycznych, plastycznych, kulinarnych, edukacyjnych, sportowych oraz tanecznych. Wycieczki do Jurajskiego Parku Dinozaurów, Ziołowego Zakątka były dopełnieniem realizowanej na zajęciach tematyki. Ostatnie 10 dni wakacji dzieci spędziły na profilaktycznym wyjeździe w Ośrodku "Caritas Bliźnim"' w miejscowości Ptaki k. Nowogrodu. W  czasie pobytu prowadzone były zajęcia: plastyczne, muzyczne, taneczne oraz profilaktyczne. Z racji iż pogoda dopisała w czasie wyjazdu nie zabrakowało również zajęć na basenie oraz rejsu statkiem z Rucianej Nidy do Mikołajek. W ramach akcji "Bezpieczne wakacje" dzieci spotkały się z przedstawicielem Policji.

W czasie wakacji odbyły się również spotkania z Seniorami w Dziennym Domu Senior + w ramach Babcioterapiigdzie  malowaliśmy na tkaninach, lepiliśmy w glinie, tańczyliśmy.

Wakacje to nie tylko wypoczynek i relaks ale też okazja do nauki szeregu umiejętności społecznych, poznawania konstruktywnych sposobów spędzania czasu wolnego, rozwoju własnych pasji i zainteresowań a tego w te wakacje w Świetlicy Socjoterapeutycznej nie brakowało. Wszystko dzięki realizowanemu Projektowi  "Świat w kolorach" w ramach Programu Osłonowego " Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" współfinansowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

 

Edyta Michałowska

Świetlica Socjoterapeutyczna "Świat w kolorach"

Podziel się