Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Łapy!

Opublikowano 2020-03-30

Kategoria Wiadomosci

Drodzy Mieszkańcy Miasta i Gminy Łapy!

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii pragniemy poinformować  o nowych formach pomocydostosowanych do potrzeb naszych klientów.

 • Jesteśmy dla Was – pomimo tej trudnej sytuacji pracujemy i chcemy utrzymywać stały kontakt z Państwem. Jednakże dla naszego wspólnego bezpieczeństwa będzie on odbywał się zdalnie (telefonicznie, mailowo lub poprze e-puap), natomiast w sytuacjach kryzysowych osobiście w siedzibie MOPS.
 • Świadczenia pieniężne będą realizowane na bieżąco.
 • Usługi opiekuńcze świadczone będą  w sytuacji bezwzględnej konieczności, w szczególności osobom samotnym lub w rodzinie, której członkowie ze względu na wiek i stan zdrowia nie są w stanie zapewnić odpowiedniej pomocy w codziennym funkcjonowaniu, jednak będą świadczone poprzez wykonywanie podstawowych, niezbędnych czynności.
 • Osoby objęte kwarantanną, potrzebujące pomocy w realizowaniu podstawowych potrzeb życiowych, m.in. dokonywania zakupów żywności i leków nie pozostają same. W tym celu prosimy o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach.
 • Osoby starsze, samotne i chore, które w obawie o swoje zdrowie nie wychodzą z domu i własnym staraniem czy przy pomocy rodziny lub sąsiadów nie są w stanie zabezpieczyć swoich podstawowych potrzeb życiowych mogą uzyskać pomoc m.in. w zrobieniu zakupów lub zrealizowaniu niezbędnych recept.W tym celu prosimy o kontakt z MOPS w Łapach.
 • W celu załatwiania spraw PILNYCH zapraszamy do kontaktowania się z pracownikami MOPS w Łapach telefonicznie, mailowo lub poprze e-puap.
 • Z uwagi na szczególną sytuację społeczną został uruchomiony dyżur telefoniczny po godzinach pracy ośrodka do godz. 19.00 oraz w weekendy w godz. 8.00-19.00 pod numerem telefonu510 628 225. W sytuacja PILNYCH i KRYZYSOWYCH zapraszamy do kontaktu.
 • W razie potrzeby zasięgnięcia porady psychologicznej zapraszamy do konsultacji telefonicznej lub wideo rozmowy (Skype, WhatsApp) z psychologiem tutejszego ośrodka, po wcześniejszym ustaleniu terminu.
 • Asystenci rodziny udzielają pomocy rodzinom objętym wsparciem poprzez kontakt telefoniczny.
 • Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, osób starszych zawieszono wszystkie spotkania grupowe prowadzone w Świetlicy Socjoterapeutycznej, Dziennym Domu SENIOR+ i Klubie Integracji Społecznej.
 • Zachęcamy do zapoznania się z kontaktami instytucji i organizacji, w których można otrzymać wsparcie.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach

18-100 Łapy, ul. Główna 50

tel. 85 715 25 50, 510 628 225, 510 628 928

mgopslapy@pro.onet.pl

www.mopslapy.pl

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Białymstoku

tel. 664 025 504, wtorek-środa 8.00-15.00

Wsparcie psychologiczne dla  osób poddanych izolacji z powodu COVID-19, nadzorowi epidemiologicznemu i kwarantannie

 

 

Ministerstwo Zdrowia – oficjalna strona nt. koronowirusa

www.govpl/web/koronawirus

800 190 590 – całodobowa infolinia

 

800 70  22 22 – Linia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego

Całodobowa i bezpłatna pomoc psychologiczna przez telefon dla osób dorosłych.

www.liniawsparcia.pl

 

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym

Skorzystaj z niego jeśli jesteś osoba dorosłą i przeżywasz trudności osobiste, nie potrafisz poradzić sobie ze swoim zmartwieniem. Możesz tam dzwonić od poniedziałku do piątku od godz. 14.00 do 22.00 (połączenie bezpłatne).

 

116 111 – Telefon zaufania dla Dzieci i młodzieży

Zadzwoń lub napisz, gdy coś Cię martwi, masz jakiś problem, nie masz z kim porozmawiać lub wstydzisz się z czymś opowiedzieć. Infolinia jest czynna codziennie od godz. 12.00 do 2.00 w nocy (połączenie bezpłatne).

www.116111.pl

Podziel się