Potrzebują naszej pomocy

Opublikowano 2018-12-12

5619_181211160515_7601.jpg
Kategoria Wiadomosci

Cały dobytek i dach nad głową rodziny Szostaków z Łupianki Starej pochłonął piątkowy pożar. W jednej chwili zostali bez drewnianego domu, w którym mieszkali. Stracili wszystko, co w nim mieli. Szczęśliwie w pożarze nikt nie ucierpiał. Sąsiedzi od razu ruszyli z pomocą. Pomoc pogorzelcom zapowiedziały także władze Łap.

 

Pożar wybuchł w piątek (7.12) o godz. 13.30 i w jednej chwili ogień spalił doszczętnie drewniany dom, w którym mieszkała rodzina Szostaków z dwojgiem dzieci. W gaszeniu ognia brało udział sześć zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy i zawodowi strażacy. Państwo Szostakowie obok budują murowany dom. Obecnie jest on w stanie surowym zamkniętym. Strażakom udało się go ochronić przed płomieniami. Aby rodzina mogła w nim zamieszkać, trzeba go wykończyć. Pomoc w pracach wykończeniowych zapowiada w imieniu mieszkańców wsi sołtys Piotr Kamiński.

Mieszkańcy Łupianki Starej od razu ruszyli z pomocą. Nie tylko przekazali różne potrzebne rzeczy codziennego użytku, ale także wsparli rodzinę finansowo. W zbiórkę zorganizowaną przez sołtysa zaangażowało się także Koło Gospodyń Wiejskich i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Łupiance Starej.

Pomocą finansową rodzinę Szostaków objął także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapach.

- Bardzo dziękuję za każdą okazaną pomoc. Dostaliśmy ubrania, jedzenie, środki czystości…  - mówi Marta Szostak. – Chcielibyśmy jak najszybciej przeprowadzić się do nowego domu, w którym jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia. Najpilniejsze to go ocieplić, dokończyć instalacje ogrzewania. Może komuś zostały jakieś materiały budowlane po remoncie i mógłby je nam przekazać… Będziemy potrzebować mebli. .. – dodaje.  Dzieci pani Marty to syn w wieku 12 lat i siedmioletnia córka. Oboje się uczą, dlatego potrzebne są książki, słowniki.

 Pogorzelcy zamieszkali u teściowej pani Marty. Rodzinę odwiedził również burmistrz Łap Krzysztof Gołaszewski i zapowiedział pomoc poszkodowanej rodzinie.

- Gmina pomoże uprzątnąć pogorzelisko. Oferujemy także pomoc przy podłączeniu wody do nowo budowanego domu oraz pomoc przy jego wykończeniu – zapowiada Krzysztof Gołaszewski.

Osoby chcące wesprzeć pogorzelców proszone są o kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Łapach, tel. 85 715 25 50.

Ponadto informujemy, iż trwa zbiórka pieniędzy na portalu zrzutka.pl. Hasło: Odbudowa domu po pożarze w Łupiance Starej. Link: https://zrzutka.pl/rn52rp

Jednocześnie apelujemy do firm i instytucji, które mogłyby wspomóc rodzinę w wykończeniu domu, udzielając pomocy finansowej lub przekazując materiały budowlane – szczególnie potrzebne są materiały do ocieplenia mieszkalnego poddasza i grzejniki.

O sytuacji rodziny będziemy na bieżąco informować na naszej stronie internetowej www.łapy.pl.

Zdjęcie: facebook OSP Uhowo

Żródło artykułu: http://www.lapy.pl/index.php?wiad=4480

Podziel się