SENIORADA Potańcówka pod Gwiazdami dla seniorów

Opublikowano 2019-06-07

318_Seniorada_06_20196.jpg
Kategoria Wiadomosci

W dniu 6 czerwca 2019r. łapscy seniorzy z grupy nieformalnej „Seniorzy z Łap i nasz mały świat” wspólnie lokalną władzą zorganizowali SENIORADĘ – Potańcówkę pod Gwiazdami dla całej społeczności łapskich seniorów. Wśród współorganizatorów byli przedstawiciele byłej Rady Seniora, członków Związku Emerytów i Rencistów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy”,domowników z Dziennego Domu SENIOR +,Domu Pomocy Społecznej w Uhowie i innych zrzeszonych w różnych organizacjach, jak też tych niezrzeszonych.

Uroczystą SENIORADĘ otworzyli Pan Krzysztof Gołaszewski Burmistrz Łap i Pani Agata Ignaczuk Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapach.

Spotkanie zorganizowane było z inicjatywy grupy nieformalnej i Ośrodka Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku w ramach projektu dofinansowanego ze środków zadania Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej współfinansowanego z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Po przywitaniach nastąpiła część artystyczna w wykonaniu lokalnych grup: Łapskie Nutki, Płonkowianki,  Łupinianki, seniorzy z Dziennego Domu SENIOR+ i Klubu Seniora „Po drugiej stronie tęczy” działających przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łapach.

Nie zabrakło również pokazu tanecznego dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej „Świat w kolorach”, które swoje życzenia dla seniorów wyraziły poprzez piękny wiersz przygotowany specjalnie na tę okazję. Podczas imprezy odbyły się również warsztaty i pokaz ZUMBA FITNESS prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów oraz biesiada z akordeonistą.

Podczas spotkania nie zabrakło poczęstunku tj.  kawy, herbaty, ciasta przygotowanego przez Klub Seniora, bigosu przygotowanego przez domowników Dziennego Domu Senior+ oraz przysmaków z grilla.

Całą imprezę poprowadził DJ Sylwester, dzięki któremu usłyszano melodie z lat młodzieńczych seniorów, co przeniosło wszystkich w klimat prawdziwie staropolskich potańcówek.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna za pomoc i zaangażowanie w organizację SENIORADY.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Wojciechowi Grodzkiemu za przekazanie pieczywa na SENIORADĘ.

Projekt dofinansowano ze środków zadania Podlaski Inkubator Aktywności Społecznej współfinansowanego z Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

 

  

Podziel się